İngiltere’de altından FETÖ’nün çıktığı rüşvet skandalında yeni gelişme…Prens, Nebahat İşbilen’le anlaştı

İngiltere’yi sarsan ve altından FETÖ’nün çıktığı rüşvet skandalında yeni gelişmeler yaşandı…

İngiliz basını geçen sene, eski AKP’li milletvekili olan FETÖ’cü İlhan İşbilen’in eşi Nebahat Evyap İşbilen’in, pasaport almasına yardım etmesi için Prens Andrew’a 750 bin sterlin rüşvet verdiğini ortaya çıkarmıştı.

İngiltere Kralı 3. Charles’ın adı seks skandallarıyla anılan kardeşi Andrew’un, eski Goldman Sachs bankacısı Selman Türk’ten 1 milyon sterlinden fazla para aldığı, Türk’ün bu parayı Nebahat İşbilen’un pasaport işlemlerine yardımcı olması için prense verdiği belirtilmişti.

İngiliz basını daha sonra rüşvet skandalının York Dükü Andrew’la sınırlı kalmadığını, rüşvetin Andrew’un eski eşi Sarah Ferguson ve kızları Beatrice ve Eugiene’e de ulaştığını aktarmıştı. İşbilen’in arabulucu Selman Türk’ün kendisini dolandırdığını söyleyerek yasal süreç başlatmasıyla konu yargıya taşınmıştı.

Selman Turk hakkındaki dolandırıcılık suçlamasını reddediyor.

MAHKEMEDE ANLAŞTILAR

İngiliz Telegraph gazetesi, davada Prens Andrew ile eski eşi Ferguson’un rüşvet davasında 77 yaşındaki Nebahat Evyap İşbilen’le gizlice anlaşmaya vardığını yazdı.

İngiliz Yüksek Mahkemesi, anlaşmanın şartlarını açıklamadı ancak Prens’in FETÖ’den tutuklanan eski milletvekilinin eşine yüklü miktarda ödeme yapmış olabileceği belirtildi.

Daha önce Andrew’in İşbilen’den aldığı 750 bin sterlini geri ödediği açıklanmıştı, ancak toplam ödemenin bunun çok üzerinde olduğu ortaya çıkmıştı.

Prens ve ailesine banka transferleri yoluyla binlerce sterlin ödeme yapıldığı kaydedilmişti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x