Türkiye’yi ağlatan acılı baba ‘Neler Oluyor Hayatta’ya konuştu

Kahramanmaraş’ta 6 Şubat’ta meydana gelen iki büyük deprem; 11 ilimizde yıkıma yol açarken, geride yürek yakan hikâyeler bıraktı. Mümtaz Gövce de depremde eşi ve iki kızını kaybetti. Felaketten dokuz gün sonra telefonuna gelen sesli mesaj ise onun adeta ikinci depremiydi. O ses enkazda kalan 10 yaşındaki kızı Elif’in son sözleriydi: Baba, anneme ulaşamıyorum, galiba ben de öleceğim.

“YEMİN EDERİM BU KAYIT GÖĞSÜME OTURDU”

Acılı baba, yaşadığı o kahredici anları Neler Oluyor Hayatta canlı yayınında anlattı.

Telefon 7’nci günden sonra elime ulaştı ama defin işlemleri vardı. Kızım bana ulaşmak için şarjı bitene kadar 18 saat yoğun bir çaba göstermiş. Yemin ederim bu kayıt böyle göğsüme oturdu. Allah bana bir sebeple ulaştırdı. Bu da bir kerametti benim için. Benim kızımın sesini duyurmak bana nasip oldu ama orada duyulmayan birçok insanın sesini duyurmuş olduğunu düşünüyorum.

“ALLAH EVLAT ACISINI KİMSEYE YAŞATMASIN”

Mümtaz Gövce, “Sadece orada biri vefat etti tamam ama 3 gün, 5 gün sonra unutulur diye bir şey yok. Allah evlat acısını kimseye yaşatmasın. Bu dünyada kendimizi o kadar çok şey zannediyoruz ki aslında hiçbir şeymişiz. Evlatlarınız karşınızda bir beton binanın içinde yani size diyorlar ki; buradalar ama dokunamıyorsunuz, kurtaramıyorsunuz. Yaşadıklarından bile emin olmadan 3 gün, 5 gün çıkarmaya çalışıyorsunuz bir ümitle. Bu ümidin bile verdiği yorgunluk, bunu anlatamam size. Belli bir günden sonra diyorsun ki; Allah’ım çok şükür en azından bedenlerine kavuştum, defnedecek bir cenazem var” ifadelerini kullandı.

“İLETİŞİM YOKSA HAYAT DURUYOR”

Depremde yaşanan iletişim sıkıntısıyla ilgili yeni olası facialar için GSM şirketlerine seslenen acılı baba, “GSM operatörleri hakkında burada hiç kimse konuyu açmıyor ama şebekenin olmaması sorun. Lütfen, rica ediyorum iletişime bir çözüm bulun. Eğer iletişim yoksa hayat duruyor, ne dışarıdan ne içeriden. Bir şeylerin yapılabilmesi için birilerinin vefat etmesine gerek olmadan bunu düzene oturtabilirsek çok mutlu olurum” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir