Sokak röportajında konuşan vatandaş: “Suratını gördüğüm zaman tansiyonum 17’ye çıkıyor”

Sokak röportajında konuşan bir vatandaş, kendisine Cumhurbaşkanlığı Seçimi’nde kimi destekleyeceğinin sorulması üzerine, “Muharrem İnce’nin Anayasal hakkı, Sinan Oğan’ın da anayasal hakkı. Ama Türkiye’nin 21 senelik ortamında lütfen artık bunu yapmasınlar” dedi.

Vatandaşın konuşması şöyle:

“Adamın suratını gördüğüm zaman tansiyonum 17’ye çıkıyor. Kusura bakmasın, tamam Muharrem İnce’nin Anayasal hakkı, Sinan Oğan’ın da anayasal hakkı. Ama Türkiye’nin 21 senelik ortamında lütfen artık bunu yapmasınlar ya. Biraz da gülelim ya. Kıyma olmuş 300 lira. Bıktım abi ya yeter. 14 mayısı iple çekiyorum vallahi billahi. 6’lı değil de keşke 16 Masa olsaydı. Çok net söylüyorum; bıktık artık arkadaş yeter ya. 20 senedir 21 senedir.

YSK Başkanı Sadi Güven 7 sene YSK başkanlığı yaptı. Ben açık söylüyorum o seneler içerisinde Türkiye’de yapılan genel, yerel, referandumların hepsi şaibeli. Bir de çıktı televizyonda dedi ki ’40 senelik yüksek… O zaman senin o 40 senede verdiğin kararların hepsi şaibelidir bana göre. O dosyalar çıksınlar, incelensinler. Olmaz böyle bir şey ya.

Eski YÖK Başkanı çıktı ne dedi. ‘Ben diplomayı bulamadım’ dedi. Sen 7 sene YSK başkanlığı yaptın, ağzında fermuar mı var. Emeklisin yoksun şimdi. Neyin korkusudur, nedir anlamadım, neden korkuyorlar. Birazcık insanlar cesaretli, onurlu, karakterli, haysiyetli olur ya. Yemin ediyorum 66 yaşında değil de 20’li yaşlarda bir genç olsaydım… Şimdi o Türkiye’den gitmek isteyen o gençleri kimse kınamasın, son derece haklılar. 21 sene oldu bıktık artık. Şu 21 senede bıraktığın enkaz her halde 20 senede zor toplanır.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir