Facebook Messenger kullanıcıları bu özelliği çok sevecek!

Facebook Gaming, Facebook tarafından geliştirilen bir oyun platformudur ve kullanıcılara farklı cihazlarda oyun keşfetme, izleme ve oynama imkanı sağlar. Platform, aksiyon, macera, spor ve bulmaca gibi popüler türlerden geniş bir oyun yelpazesi sunar. Ayrıca popüler oyuncuların ve etkileyicilerin oynadığı canlı yayınları da içerir.

Kullanıcılar diğer oyuncularla bağlantı kurabilir, topluluklar oluşturabilir ve oyun ilgi alanlarına dayalı gruplara katılabilir. Facebook Gaming ayrıca, oyun deneyimini geliştirmek için uygulama içi satın alma, canlı sohbet ve hediyeleşme gibi özellikler sunar. Platform masaüstü, iOS ve Android cihazlarda kullanılabilir ve oyuncuların ilgi alanlarını paylaşan diğer oyuncularla etkileşim kurmaları için harika bir yol sunar. Son duyuruya göre, Facebook Messenger, kullanıcıların çoklu oyunculu oyunlar oynamasına olanak tanıyacak, hatta sıkı durun, bu özellik video çağrısı yaparken bile kullanılabilecek.

Artık Messenger kullanıcıları, sevdikleriyle video görüşmeleri sırasında favori oyunlarını oynayabilirler. Messenger’daki bu son özellik, özellikle çoklu görev seven veya sohbetlerden sıkılan kullanıcılar için eğlenceli bir deneyim olacağa benziyor. Ayrıca birlikte oyun oynamak eğlenceli bir bağ kurma etkinliği olabilir ya da eski çok oyunculu oyun deneyimlerini hatırlatabilir.

Facebook Messenger kullanıcıları bu özelliği çok sevecek!

En güzel yanı ise kullanıcıların hiçbir şey yüklemelerine gerek kalmaması! iOS, Android ve web’de 14 ücretsiz oyun sunan platform, kullanıcılara yepyeni ve hayranlarının favori olan oyunlarının karışımını sunar. Şimdilik oyunlar arasında Bombay Play tarafından geliştirilen Card Wars, Coatsink tarafından geliştirilen Exploding Kittens, FRVR tarafından geliştirilen Mini Golf FRVR ve Zynga tarafından geliştirilen Words With Friends bulunuyor. Çoğu oyun iki oyuncuyu destekler, ancak her oyun için oyuncu sayısı değişir.

Oyun başlatmak oldukça kolaydır. Arkadaşlarınızla video görüşmesindeyken, sadece merkezdeki “Grup Modu” düğmesine dokunun ve ardından başlamak için “Oyna” düğmesine dokunun. Bu, Facebook’un 2017’de Farmville ve Mafia Wars gibi popüler oyunları içeren masaüstü oyun platformunu artık desteklemeyeceğini duyurduğu kararından sonra hoş bir hamle olarak karşılanıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir