Ataşehir Belediye Başkanı İlgezdi’den İmamoğlu’na sert eleştiri: CHP kimsenin kariyer yapma yeri değil

CHP Ataşehir İlçe Başkanlığı kongresinde konuşan Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu‘nu hedef aldı. İlgezdi, “Ben İmamoğlu’na, ‘Bana şu değişimi anlat’ dedim, ‘Ben bilmiyorum’ dedi. Değişimin ne olduğunu bilmeden sen hangi değişimden bahsediyorsun? Neyin değişimi? Cumhuriyet Halk Partisi kimsenin kariyer yapma yeri değildir.” diye konuştu.

CHP, ATAŞEHİR KONGRESİNİ GERÇEKLEŞTİRDİ

CHP Ataşehir İlçe Başkanlığı 6.Olağan Kongresi, Ataşehir’de bulunan bir otelde düzenlendi. İlçe Başkanı, İlçe Yönetim Kurulu ve İl Kongresi delegelerinin seçiminin de gerçekleştirildiği kongreye, Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, CHP Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç, eski CHP İstanbul Milletvekili Berhan Şimşek ve CHP Parti Meclisi Üyesi Onursal Adıgüzel de katıldı. CHP Ataşehir İlçe Başkanlığı görevine devam eden Celal Yalçın, kongrede gerçekleşecek İlçe Başkanı seçiminde tek başkan adayı olarak yer aldı. Kongre Başkanlık Kurulu seçimiyle başlayan programda Kongre Başkanlık Kuruluna CHP Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç seçildi. Kongre Ataşehir ilçesi, CHP gündemi ve kamuoyundaki tartışmalara dair gerçekleştirilen konuşmalarla devam etti.

“BU ARKADAŞLAR DEĞİŞİMİN NASIL OLDUĞUNU OKUMAMIŞLAR”

Konuşmasında CHP’deki değişim tartışmasına değinen Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, şunları söyledi: “Sayın Genel Başkan aday olduğunda, dedik ki en doğru adaydır seçimi yüzde 10 farkla alıyoruz. Seçim kayboldu, ben bir gün sonra genel merkeze gittim. Genel başkan tek başına oturuyordu hayat böyledir, kaybedenin yüzü soğuk olur. Ne hikmetse parti kendi içinde hiçbir siyasal değerlendirme yapmadan burada benim başkanlarım var, genel başkan yardımcılarım var, belediye başkanlarım var, ilçe başkanlarım var. Hiçbir siyasal değerlendirme yapmadan, ne ilçelerinde, ne örgütünde ne parti meclisinde hiçbir toplantı yapmadan daha, sanki ‘Kemal sen kalk ben geliyorum’ diyen bir kadro ayağa kalktı partide. ‘Değişim?, Sevgili arkadaşlar, bu arkadaşlar CHP’nin hiçbir geleneğini, kültürünü bilmiyorlar. Hiç Ecevit’in bu partide nasıl genel başkan olduğunu, bu değişimin nasıl olduğunu okumamışlar. Tabi ki hepimiz değişeceğiz bu koltuklar kimsenin babasının malı değil, Kemal Kılıçdaroğlu gidecek bir gün başkası gelecek, Battal İlgezdi gidecek bir gün buraya başkası gelecek. Bizim konuşacağımız yer burası, parti meclisleri, kendi örgütlerimiz.”

“SEN HANGİ DEĞİŞİMDEN BAHSEDİYORSUN”

Konuşmasının devamında İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ile aralarında geçtiğini belirttiği bir diyaloğu paylaşan İlgezdi, “Günlerdir televizyonları açıyoruz. Kemal Kılıçdaroğlu, Ekrem İmamoğlu, Özgür Özel televizyonda bunları izliyoruz. Hiç kimsenin Cumhuriyet Halk Partisi’ni yerel seçimlere 8 ay kala bu handikabın içine sokmaya hakkı yok. Seçmen bize kırgınken, durup dururken ortaya bir değişim tablosu koymak en büyük yanlıştır. Ben bu değişim olayını Sayın Ekrem İmamoğlu’na Belediye Başkanları Toplantısı’nda sordum. Dedim ki, ‘Bana şu değişimi anlat.’ Dedi ki, ‘Ben bilmiyorum’. Değişimin ne olduğunu bilmeden, sen hangi değişimden bahsediyorsun? Neyin değişimi? Cumhuriyet Halk Partisi kimsenin kariyer yapma yeri değildir. Cumhuriyet Halk Partisi, Türkiye’yi kuran, Cumhuriyeti kuran partidir. Yani ‘Sen git Kemal, ben geliyorum?’ diyen parti değildir” ifadelerini kullandı.

“ÖNCE SEN DEĞİŞ”

Eski CHP İstanbul Milletvekili Berhan Şimşek de bir konuşma yaptı. Konuşmasının bir bölümünde CHP’deki değişim konulu tartışmalara değinen Şimşek, şu şekilde konuştu: “Seçimden iki gün öncesine kadar bakan olarak gezenler, Kemal Bey’in omzundaki saçları süpürenler daha birleştirme tutanaklarının mürekkebi kurumadan sabah ‘Değişim’. Önce sen değiş. Bütün bu kararları Kılıçdaroğlu mu aldı. Hep beraber aldınız. Hadi değiştirelim. Bu gemi batmıyor arkadaş, Cumhuriyet Halk Partisi gemisi kimse tarafından batırılamaz. Biz direnişin ve devrimin örgütüyüz, biz vazgeçmeyeceğiz.”

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Güncel

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x